Oferta

Umów się na wizytę

Zadzwoń albo wyślij SMS

665 003 733

Umów się przez email
Stomatologia estetyczna, wybielanie

Stomatologia estetyczna - interdyscyplinarna dziedzina stomatologii nastawiona przede wszystkim na poprawę wyglądu pacjenta, przywróceniu zdrowego, promiennego uśmiechu, a tym samym dodaniu pewności siebie w każdej sferze życia. W zależności od potrzeby wykorzystywane są do tego zabiegi z dziedzin takich jak stomatologia zachowawcza, protetyka, periodontologia, chirurgia, implantologia czy ortodoncja.

Wybielanie zębów - profesjonalnie przeprowadzony zabieg pozwala bezpiecznie i trwale rozjaśnić kolor zębów nawet o kilka odcieni! Przeprowadzane badania, także pod mikroskopem skaningowym, nie wykazały negatywnego wpływu prawidłowo zaleconego środka wybielającego na strukturę oraz skład chemiczny tkanek zęba. Jednak w zależności od indywidualnych cech pacjenta zęby osiągają w pewnym momencie maksymalny poziom wybielenia. Zjawisko to określane jest mianem saturacji i po jego osiągnięciu dalsze wybielanie nie daje lepszego efektu. Efekt wybielania zwykle wymaga odświeżenia zwykle po 1,5-2 lat. Przebarwienia zębów, zarówno polekowe, jak i nikotynowe czy spowodowane kawą, herbatą, czerwonym winem należą do najczęstszych estetycznych wad zębów.

Stomatologia estetyczna w Dental Studio
  W Dental Studio ustalamy przyczynę przebarwienia i na tej podstawie podejmujemy odpowiednie działania.
  Kolor zębów można poprawić poprzez:
 • profesjonalną higienizację jamy ustnej w gabinecie (scaling, piaskowanie, polishing)
 • wewnętrzne wybielanie zęba martwego po leczeniu kanałowym
 • zewnętrzne wybielanie zębów
 • zakładanie licówek i koron
 • O skuteczności likwidacji przebarwień decyduje odpowiedni dobór metody.
  Wybielanie wykonujemy metodą:
 • gabinetową - spektakularny efekt rozjaśnienia osiągany jest natychmiast po wizycie; cały zabieg składa się z trzech seansów po 8 minut
 • nakładkową - wybielanie przeprowadzane jest przez pacjenta, który otrzymuje indywidualnie wykonane i dopasowane szyny wybielające wraz z preparatem oraz szczegółowe instrukcje dotyczące ich stosowania. Wybielanie przeprowadzane jest nocą, efekt uzyskiwany jest w ciągu 2 do 6 tygodni.
 • Badania kliniczne wykazują, że najtrwalszy efekt wybielania uzyskuje się łącząc te dwie metody.
  Korekta koloru i kształtu zębów - dokonywana jest poprzez wykonanie:
 • kosmetycznych wypełnień kompozytowych
 • koron pełnoceramicznych i na podbudowie z tlenku cyrkonu
 • wkładów (inlay), nakładów (onlay) kompozytowych i ceramicznych
 • licówek porcelanowych i kompozytowych

Licówki są cienkimi płatkami porcelany bądź kompozytu precyzyjnie wklejanymi na przednie powierzchnie zębów. Poprawiają kształt i kolor naturalnego zęba, korygują ząb wystający z łuku zębowego, maskują liczne ubytki na przedniej powierzchni zęba, służą do zamykania diastemy (przerwy między jedynkami).

Zabiegi chirurgiczno-periodontologiczne - poprawiają estetykę, jak na przykład plastyka dziąsła czy likwidacja uśmiechu dziąsłowego.


Zamknij  X