Oferta

Umów się na wizytę

Zadzwoń albo wyślij SMS

665 003 733

Umów się przez email
Implantologia, implanty

Implantologia - nowoczesna i bardzo intensywnie rozwijająca się dziedzina stomatologii oferująca odbudowę uzębienia na implantach. Dzięki niej marzenia o odzyskaniu własnego, naturalnego uśmiechu są w zasięgu ręki. Skuteczność, wszechstronnie przebadana i udokumentowana określana jest na 98,9 % !
Implant jest nowym korzeniem, który zostaje wprowadzony w miejsce po utraconym zębie. Tytan, z którego jest wykonany to materiał biokompatybilny co oznacza, że organizm traktuje go jak własną kość zrastając się z nią trwale w procesie osteointegracji.

Utrudnienia związane z wszczepieniem implantu

  Dotychczas najczęstszym utrudnieniem przy wprowadzaniu implantu była zbyt mała ilość kości, której zanik następował jako naturalna konsekwencja utraty zęba. Dzisiejszy postęp technologii stomatologicznej świetnie radzi sobie ze zwiększeniem obszaru tkanki kostnej do rozmiarów, które umożliwiają wprowadzenie implantu i odtworzenie na nim utraconego zęba. Uzyskuje się je poprzez takie zabiegi jak:
 • sterowana regeneracji kości
 • przeszczep tkanki kostnej
 • rozszczepienie wyrostka zębodołowego

Sterowana regeneracja kości jest to zabieg zwiększający jej powierzchnię. W miejscu zaniku kości, pod błonę śluzową dziąsła wprowadza się specjalny preparat, który stymuluje proces podobny do naturalnego zrastania złamanej kości.

Podniesienie dna zatoki szczękowej - kiedy dochodzi do utraty zębów zanika też kość wyrostka zębodołowego szczęki, a dno zatoki szczękowej ulega obniżeniu. Okazuje się wówczas, że grubość kości jest niewystarczająca do wprowadzenia implantu. W takiej sytuacji w miejsce, gdzie konieczne jest uzyskanie grubszej kości wprowadzony zostaje biozgodny materiał, który po procesie wgojenia zamienia się we własną tkankę kostną, dzięki dużym zdolnościom regeneracyjnym organizmu.

Trwałość implantów
Wprowadzony implant po kilku miesiącach trwale zrasta się z kością stając się jej częścią. Przy prawidłowo zaplanowanym i wykonanym rozwiązaniu protetycznym może spełniać swoją funkcję tak długo, jak długo będzie istnieć utrzymująca go kość.
Przy prawidłowej higienie i systematycznych wizytach kontrolnych w gabinecie co 6 miesięcy, może on służyć do końca życia.

Przeciwwskazania do założenia implantu

  Obecnie nie ma przeciwwskazań do wprowadzania implantów. Istnieją ograniczenia, które wymagają od pacjenta reżimu związanego z ograniczeniem palenia (u palaczy wzrasta ryzyko odrzucenia wszczepu). Dodatkowo, w przypadku niektórych chorób ogólnych niezbędna jest konsultacja i współpraca z prowadzącym specjalistą, a decyzja o wszczepieniu implantu uzależniona jest od ustabilizowania choroby. Dotyczy to w szczególności:
 • cukrzycy
 • osteoporozy
 • chorób układu krążenia
 • chorób stawów
Implantologia w Dental Studio

W Dental Studio pracujemy tylko na sprawdzonych i uznanych na rynku międzynarodowym systemach implantologicznych (np. Ankylos).
Jesteśmy przekonani, że sukces leczenia implantologicznego jest efektem wysokich kwalifikacji i doświadczenia lekarza implantologa oraz wypracowanych i sprawdzonych procedur technologicznych.

  Wszczepienie implantu:
 • pozwala na uzupełnienie utraconego zęba bez ingerencji w zęby sąsiednie, eliminuje konieczność szlifowania zębów i dyskomfort związany z noszeniem protez
 • perfekcyjnie zastępuje korzeń brakującego zęba i w razie potrzeby stanowi filar dla przyszłych koron, mostów lub protez zębowych

Wszczepienie implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym, w aseptycznych warunkach, podczas jednej wizyty. Zabieg jest bezbolesny, trwa od 30 do 60 minut, przez pacjentów zwykle określany jest jako mniej inwazyjny od usunięcia zęba.


Zamknij  X