Oferta

Umów się na wizytę

Zadzwoń albo wyślij SMS

665 003 733

Umów się przez email
Endodoncja, leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe (endodontyczne) wykonywane jest w przypadku powstania nieodwracalnych procesów zapalnych miazgi zęba (naczyń krwionośnych i nerwu), będących zazwyczaj konsekwencją zaniedbanej próchnicy.
Polega na mechaniczno-chemicznym oczyszczeniu i odkażeniu oraz szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych, co pozwala na zachowanie zęba w jamie ustnej przez wiele lat. Pomimo, że wielu pacjentów ze względu na silne dolegliwości bólowe zdecydowanych jest na usunięcie zęba, często nie jest to konieczne a skuteczność leczenia kanałowego określa się na 96%.
Ponieważ nawet przewlekły proces zapalny czy martwiczy może się toczyć nie dając przez długi okres dolegliwości bólowych, bardzo ważne są systematyczne wizyty kontrolne i diagnostyka rentgenowska.

Leczenie kanałowe w Dental Studio
  • zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, co sprawia, że leczenie jest bezbolesne
  • czas trwania leczenia uzależniony jest od rodzaju i budowy anatomicznej zęba oraz stanu jamy ustnej. Zwykle leczenie kanałowe zęba mającego 3 lub 4 kanały wykonywane w czasie jednej wizyty trwa od 1,5 do 2,5 godz. Czasami proces leczenia wymaga większej ilości wizyt.
  • przeprowadzany jest w koferdamie izolującym leczony ząb od dostępu śliny. Pozwala to na zastosowanie stężonych środków odkażających, które warunkują powodzenie leczenia, przy jednoczesnej ochronie błony śluzowej jamy ustnej przed ich działaniem żrącym. Dodatkowo dzięki niemu eliminujemy konieczność używania wałeczków z ligniny i ich ciągłej wymiany.
  • w procesie leczenia wykorzystujemy wysoko specjalistyczne oprzyrządowanie w celu precyzyjnego określenia długości kanałów korzeniowych (endometr Rypex 5) oraz chemo-mechanicznego opracowania kanałów korzeniowych (endomotor Reiciproc Silver), oraz zestawy precyzyjnych narzędzi tytanowo-niklowych renomowanych firm światowych
  • w trakcie leczenia posługujemy się radiowizjografią, co umożliwia kontrolować postęp leczenia (wykonujemy co najmniej 2 zdjęcia RVG)
  • kanały szczelnie wypełniane są gutaperką z dodatkiem uszczelniacza, co pozwala na utrzymanie wyleczonego zęba w jamie ustnej przez wiele lat a zęby po leczeniu kanałowym często określa się mianem "własnych implantów"

Zamknij  X